7 روز ضمانت برگشت و تعویض کالا ( بی قید و شرط ) | ارسال رایگان تمامی سفارش ها به سراسر ایران

درباره انواع چرم

چرم ماده‌ای طبیعی، با دوام و منعطف است. اما انواعی دارد که در قیمت و مقاومت محصولات ساخته شده با آن، تاثیر دارد. ما درباره انواع آن به شما توضیح خواهیم داد

آن‌چه در این مقاله خواهید خواند:

از این پس ما در مجله آتریس شما را بیشتر با چرم و محتواهای مرتبط آن آشنا خواهیم کرد.

هدف از توضیح درباره چرم و محتوای مرتبط با آن، افزایش اگاهی شما مخاطبین به جهت آشنایی بیشتر و امکان درک تفاوت محصولات ساخته شده با آن از یکدیگر است.

برای ما در آتریس بسیار مهم است که بدانیم شما چه دغدغه‌هایی در حوزه خرید محصولات چرمی دارید. بنابراین این فرصت برای شما مقدور است که هر محتوایی را که فکر می‌کنید امکان تشخیص بهتر را برای شما فراهم می‌کند، را از ما درخواست کنید تا نسبت به تولید محتوا در همان حوزه به ترتیب اولویت اقدام کنیم.

آشنایی با انواع چرم

درباره اینکه چرم چیشت و چه تاریخچه‌ای دارد می‌توانید در ویکی‌پدیا مطالعه نمایید اما انواع چرم را به دو دسته کلی طبیعی و مصنوعی می‌توان تقسیم‌بندی کرد. نوع طبیعی از دباغی و آماده‌سازی پوست حیواناتی مانند گاو، گوسفند، کروکدیل، و شترمرغ ساخته می‌شود. این چرم بسیار باکیفیت و گران است و خود به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه انواع چرم طبیعی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چرم سبک

نوع سبک از پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز به دست می‌آید.  نسبت به انواع دیگر چرم‌ها ضخامت کمتری دارد و به همین دلیل به این نام شناخته می‌شود. چرم سبک به دلیل نرمی و لطافت و نازکی خود بیشتر برای تولید دستکش، کلاه و کاپشن چرم استفاده می‌شود. اگر از محصولاتی که از چرم گوسفندی و بزی تهیه شده در نگهداری از آنها دقت بیشتری داشته باشید؛ چون به دلیل نازکی و نرمی در معرض آسیب بیشتری نسبت به چرم‌های دیگر قرار دارند.

چرم نیمه‌سنگین

در میان انواع چرم طبیعی، نوع نیمه‌سنگین یک چرم لاکچری و گران محسوب می‌شود. نوع نیمه‌سنگین از پوست حیواناتی مانند کروکدیل و شترمرغ به دست می‌آید. به دلیل کمیاب‌بودن و مراحل آماده‌سازی پرهزینه از دباغی گرفته تا تولید محصول که به‌عنوان‌مثال پوست شترمرغ به‌خاطر فولیکول‌های سافه پر روی پوست تولید ای محصول را با مشکل مواجه می‌کند به همین دلایل محصولات این نوع، بسیار گران‌قیمت است که در داخل استقبال چندانی نمی‌شود و بیشتر به‌صورت پوست صادرات می‌شود.

چرم سنگین

بهترین و باکیفیت‌ترین چرم طبیعی موجود در بازار است. این نوع از پوست گاو، گوساله به دست می‌آید و دوام زیادی دارد. به دلیل اینکه محصولاتی مانند کیف و کمربند بیشتر از بقیه محصولات مشابه در معرض آسیب قرار دارند، معمولاً برای تولید انواع کیف چرم و کمربند از چرم سنگین استفاده می‌شود تا مقاومت بیشتری داشته باشند. بیشترین استفاده در بازار تولید محصولات چرمی از نوع سنگین آن است..

و اما چرم مصنوعی....

چرم طبیعی دارای قیمت بالیی است بنابراین نوع دیگری از ماده در بازار به نام چرم صنعتی یا مصنوعی موجود است که از لحاظ قیمت و کیفیت و ماندگاری پایین‌تر نسبت به چرم طبیعی قرار دارد.

پیمایش به بالا