7 روز ضمانت برگشت و تعویض کالا ( بی قید و شرط ) | ارسال رایگان تمامی سفارش ها به سراسر ایران

نحوه نگهداری از چرم

همان طور که خرید چرم اهمیت دارد، نحوه نگهداری از چرم هم حائز اهمیت است. بنابراین باید بدانید که بهترین روش نگه‌داری از آن چیست. ما در این مقاله به خلاصه به شما می‌گوییم که بهترین راه‌های آن چیست.

آن‌چه در این مقاله خواهید خواند:

قصد داریم در این مقاله مجله آتریس درباره انواع روش‌های نگهداری از چرم را برای شما به اختصار توضیح دهیم. 

شما می‌توانید در سایت‌های غیر فارسی محتواهای خوبی درباره نحوه ‎های نگهداری از چرم را مطالعه کنید. اما به خلاصه برای شما کلیدی‌ترین و بهترین روش‌ها را گردآوری کرده‌ایم.

چرم هم مانند همه محصولات طبیعی نیازمند نگهداری و مراقب است. اما چون محصولی حساس، ظریف و در عین حال مقاوم است، توصیه می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه و انجام دهید.

همچنین توصیه می‌کنیم از خریدار درباره انواع چرم و نحوه نگهداری خاصی که برای همان محصول نیاز است، سوال بفرمایید.

جلوگیری از خیس شدن

برای نگهداری از چرم می‌بایست از خیس شدن محصولات چرمی و شستشوی آنها جدا خودداری کنید. زیرا آب دشمن چرم است و در مواقع بارانی از چتر استفاده شود. زمانی محصول چرمی شما بر اثر باران خیس شد، آن را به‌دوراز نور مستقیم آفتاب و به‌دوراز دخالت هر چیز دیگری مانند شوفاژ به حال خود بگذارید خشک شود. این روش کمک می‌کند تا از تغییر حالت آن و دفرمه شدن جلوگیری شود.

در صورتی که به علت باران یا برف کت، پالتو یا کیف و کفش شما خیس شد دیگران نگران نگهداری از چرم خود نباشید. فقط کافیست در خشک کردن آن صبور باشید و به آرامی با حوله خشک کنید. در نزدیکی رادیاتور یا در معرض نور خورشید ملایم قرار دهید. استفاده از اتو یا آویختن روی رادیاتور باعث از بین رفتن بافت چرم می‌شود.

جلوگیری از در معرض نور بودن

راه دیگری در نگهداری از چرم که موثر است؛جلوگیری از قراردادن محصول چرمی به مدت طولانی در مقابل نور خورشید است.

چون یکی دیگر از دشمنان چرم، نور خورشید آن هم به‌صورت طولانی‌مدت است. سطح چرم مرطوب است و اگر در معرض نور قرارگرفتنش طولانی‌مدت باشد باعث خشک‌شدن چرم و تغییر حالت محصول می‌شود.

عدم نوشتن روی محصول

روش دیگر در نحوه نگهداری از چرم، جلوگیری از نوشتن با هر وسیله ای روی چرم است.

به‌خاطر نوع رنگرزی و بافتی که محصول چرمی دارد جوهر خودکار و ماژیک از روی محصولات پاک نمی‌شوند. بنابراین از نوشتن بر روی محصول چرمی با خودکار و ماژیک خودداری شود 

نحوه نگهداری از چرم با واکس و چرب کردن ممکن است

عدم تماس با اجسام تیز

جلوگیری از برخورد با اجسام تیز و برنده می‌تواند راه بسیار تاثیرگذاری برای نگهداری از چرم باشد.

جلوگیری از پر شدن بیش ازحد

در حین استفاده از محصولات چرمی از پرکردن بیش از ظرفیت آنها خودداری کنید. این کار باعث خراب‌شدن زیپ یا قفل و دفرمه شدن محصول چرمی می‌شود.

حفظ تمیزی

محصول چرمی خود را هرچند وقت یکبار با یک دستمال نمناک و لطیف تمیز کنید تا گردوغبار آن از بین برود. در بلندمدت گردوغبار به بافت چرم آسیب می‌رساند. بهترین نوع دستمال برای تمیزکردن، دستمال نخی است.

در کیسه پلاستیک قرار ندهید

محصولات چرمی می‌بایست در معرض هوا قرار بگیرند تا سطح محصول همیشه تازه بماند. بنابراین از قراردادن در کیسه پلاستیک و یا کمد خودداری نمایید

نرم کردن سطح چرم با روغن

برای نگهداری از چرم باید می‌بایست همیشه درباره هر چرم و نحوه چرب کردن خاص مربوط به همان محصول را بدانید. بنابراین بهترین کسی که می‌تواند به شما درباره نحوه چرب کردن اطلاعات موثق هدف همان فروشنده محصول است. چرب کردن چرم باعث افزایش طول مدت مصرف محصول خواهد شد.

اگر مدت مدیدی است که از محصول چرمی خود استفاده نکرده‌اید توصیه می‌کنیم حتماً آن را چرب کنید. مهم‌ترین نشانه برای تشخیص این زمان، خشک‌شدن سطح چرم است.

بسیار مهم است که مواد توصیه شده توسط فروشنده استفاده کنید. اما اگر هیچ وسیله‌ای برای این امر در اختیار ندارید می‌توانید از پنبه آغشته شده به روغن‌زیتون مرغوب استفاده کنید.

پیمایش به بالا