7 روز ضمانت برگشت و تعویض کالا ( بی قید و شرط ) | ارسال رایگان تمامی سفارش ها به سراسر ایران

تمیز کردن چرم

نحوه ی تمیز کردن چرم طبیعی | چگونه چرم را تمیز کنیم

آن‌چه در این مقاله خواهید خواند:

برای تمیز کردن چرم از چه چیزی استفاده کنیم؟

برخی از قوانین کلی وجود دارد که در جواب سوال چگونه چرم را تمیز کنیم، باید رعایت شود که شامل:

نکته ی اول این است که سعی کنید به طور مرتب با یک پارچه ی خشک، چرم خود را گردگیری کنید این کار به چرم شما اجازه می دهد که به درستی نفس بکشد و به بهترین شکل ظاهر شود.

برای تمیز کردن چرم از آب و صابون ملایم یا شامپو بچه استفاده کنید، توجه داشه باشید صابونی که برای تمیز کردن چرم استفاده می کنید بسیار ملایم باشد، به این صورت که با آب و صابون یک محلول درست کرده و سپس یک پارچه را با محلول صابون مرطوب کرده و به آرامی لکه های روی چرم را پاک کنید.

استفاده ی مداوم از کرم ها و مرطوب کننده های چرمی موجب می شود که چرم شما به مرور زمان خشک نشود و ترک نخورد. این محصولات تخصصی به عنوان یک مانع عمل می کنند و همچنین به تمیز کردن کثیفی یا لکه های روی چرم کمک می کند و نکته ای که باید رعایت شود این است که حتما از یک برس ملایم، اسفنج یا پارچه ی میکروفایبر برای زدن کرم و مرطوب کننده و با حرکات دایره ی استفاده کنید.

نحوه ی تمیز کردن چرم

برای تمیز کردن چرم از چیزی نباید استفاده کرد؟

از آنجایی که چرم یک ماده ی ظریفی است، بسیاری از پاک کننده های خانگی میتواند به چرم طبیعی شما آسیب برسانند. هنگام تمیز کردن چرم طبیعی از محصولات زیر اجتناب کنید:

جوش شیرین، سرکه سفید و آب لیمو، برخی از منابع از این محصولات خانگی به عنوان راه حلی برای تمیز کردن چرم استفاده میکنند، این در واقع نادرست است، زیرا آن ها میتوانند به شدت روی چرم خشن باشند و لکه ها را بدتر کنند.

پاک کننده لاک ناخن یا استون، این محصول که به عنوان یکی دیگر از پاک کننده های چرم شناخته شده است، برای چرم بسیار خشن می باشد و تمام رنگ را از روی چرم پاک می کند و حاله ای سفید بر روی چرم ایجاد می کند.

شیشه پاک کن، همچنین شایعاتی درباره ی استفاده از شیشه پاک کن برای تمیز کردن چرم ایجاد شده است که ما آن را هم توصیه نمی کنیم به دلیل اینکه شیشه پاک کن حاوی الکل است و می تواند رنگ و پوشش محافظ چرم را از بین ببرد.

تافت مو، یکی دیگر از محصولات اشتباه راجب تمیز کردن چرم استفاده از تافت مو می باشد، این محصول آثار و لکه های چرم را از بین نمیبرد و این قطعا یک ایده ی بدی است و کاملا برعکس خواهد بود.

بهترین روش ها هنگام تمیز کردن چرم

چرم نیاز به نگهداری و نظافت مکرر دارد تا برای مدت طولانی به بهترین شکل خود ظاهر شود. مجموعه ای از روش های تمیز کردن استاندارد وجود دارد که هنگام تمیز کردن چرم باید رعایت کنید. این موارد را با دقت مطالعه کنید تا چرم خود را خوش فرم نگه دارید.

به محض ایجاد لکه، آن ها را درمان کنید. به این صورت که لکه های مایع را در اسرع وقت با یک پارچه نم دار پاک کنید و سپس از پاک کننده ی چرم یا صابون رقیق شده برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

به طور مرتب چرم خود را مرطوب کنید و برای این کار نوع چرم خود را بیابید و مرطوب کننده ی مخصوص آن چرم را تهیه کنید تا برای آن بهترین باشد و سپس آن را با استفاده از یک پارچه به کل محصول چرمی خود بمالید تا نرم شود و خراش های کوچک صاف شود.

به یاد داشته باشید که چرم با گذشت زمان تغییر می کند و این ماده با گذشت زمان بیشتر فرسوده می شود و در طول سال های پتینه ای غنی ایجاد می کند که می تواند به زیبایی چرم شما بیافزاید. پس، از تغییراتی که در چرم شما ایجاد میشود نترسید، زیرا در این صورت چرم  شما زیباتر می شود.

منبع: www.cleanbees.com

 

مطلب دیگری در مورد نحوه ی نگهداری از چرم  و اینکه چگونه چرم را تمیز کنیم در سایت چرم آتریس وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر می توانید آن را هم مطالعه نمایید.

پیمایش به بالا